Banner informacyjny.

KURS MASAŻU BAŃKĄ CHIŃSKĄ


Stosowanie baniek w medycynie naturalnej jest przynajmniej tak stare jak stara jest Chińska Medycyna, która liczy sobie co najmniej 3000 lat. W tradycji chińskiej stawianie baniek w punktach akupunkturowych jak i w miejscach przeznaczonych do stawiania bańki szklanej stosowane jest do leczenia wielu poważnych dolegliwości do nich zaliczają się między innymi: astma, nadciśnienie tętnicze, dolegliwości żołądkowe, impotencja, prostata, czyraki, hemoroidy, schorzenia stawów, bóle mięśniowe. Gumowe bańki stosuje się również do leczenia infekcji, przeziębień i stanów zapalnych. Chińskie bańki to masaż i akupresura. Szczególnie polecane jest  poddanie się temu zabiegowi przy chronicznych bólach różnego pochodzenia, słabym krążeniu, problemach limfatycznych, znużeniu  oraz fizycznym lub emocjonalnym przemęczeniu.
Masaż  Gua-Sha  bańką chińską to przeciwdziałanie złej energii.

 

ISTOTA ZABIEGU

 

Terapia pod ciśnieniem ma na celu rozproszenie czynników patologicznych, zmniejszenie obrzęku i bólu. Zabieg polega na wytworzeniu podciśnienia, które doprowadza do wciągnięcia skóry do bańki. W wyniku przekrwienia i wynaczynień kolor skóry zmienia się na różowy lub pąsowy. Wytworzone podciśnienie działa mechanicznie na skórę drażniąc zakończenia nerwowe. W następstwie podrażnienia receptorów skóry i odruchu skórno – trzewnego dochodzi do poprawy zakłóconej czynności narządu wewnętrznego związanego ze strefą skóry, po której prowadzi się bańkę.

 

Duże podciśnienie, jakie powstaje wewnątrz bańki doprowadza do pękania drobnych naczyń krwionośnych. Kiedy powstaje tzw. wybroczyna, siniec, to w tym momencie wkraczają do akcji makrofagi czyli limfocyty i monocyty, aby wchłonąć wszystkie drobnoustroje, które znalazły się poza łożyskiem naczyniowym, a dotychczas krążące w układzie krwionośnym. Wybroczyny jak i ich najbliższe otoczenie są znacznie cieplejsze niż reszta ciała. Stan taki utrzymuje się do 36 godzin. Zastosowanie większej ilości baniek wywołuje często stany podgorączkowe. Dlatego też zalecano po takim zabiegu pozostawanie w domu, aby nie „przeziębić baniek”.

 

Masaż bańkami wykonany bez wstępnego wywiadu z pacjentem i przeprowadzony w sposób niefachowy może spowodować odwrotne od zamierzonych skutków.

 

 

 

 

 

Przyjmujemy zapisy na

KURS BAŃKĄ CHIŃSKĄ

we wszystkich miastach, numery telefonów pod którymi

przyjmowane są zgłoszenia znajdziecie Państwo w zakładce

miasta w którym chcielibyście taki kurs ukończyć.

 

 

Koszt szkolenia 400zł.

w cenę kursu wliczone są materiały dydaktyczne,

wszelkie środki kosmetyczne i higieniczne, komplet czterech baniek

chińskich.  Pracownia wyposażona jest w profesjonalne

stoły do praktycznej nauki zawodu. ZAPRASZAMY.

Po ukończeniu kursu, każdy słuchacz otrzymuje certyfikat polsko-angielski.

 

Serdecznie zapraszamy.

Kurs masazu I i II stopnia
Kurs dla studentów fizjoterapii
kinesiotaping
Kurs masażu kamieniami wulkanicznymi
Kurs masażu bańką chińską
Kurs masażu ziołowymi stemplami
EFS
EU
Kapitał Ludzki
ZPORR

projektowanie stron www
Strona korzysta z cookies do celów statystycznych i reklamowych (usługi Google). Więcej informacji o cookies i ustawieniach przeglądarki TUTAJ [akceptuję - zamknij]