Banner informacyjny.

Masaż izometryczny

kursy masażu katowice

 

Masaż klasyczny wykonywany na napiętych grupach mięśniowych lub pojedynczym napiętym mięśniu.


Rozróżnia się dwa rodzaje masażu izometrycznego:

  • Masaż izometryczny leczniczy. Zadaniem tego zabiegu jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążenia organizmu ćwiczeniami.
  • Masaż izometryczny profilaktyczno-kosmetyczny. Patrz: „modelowanie sylwetki”

Przed przystąpieniem do masażu należy wywołać napięcie izometryczne, po którym włókna mięśniowe kurczą się bez zmiany ich długości - pacjent sam napina mięśnie (bez zginania i innych ruchów mogących ten mięsień wydłużyć lub skrócić).

Masaż izometryczny może być wykonywany na każdej grupie mięśniowej. W praktyce najczęściej masaż ten wykonywany jest na mięśniach kończyn a w szczególności na mięśniu czworogłowym uda, który w przypadkach pourazowych zanika w największym stopniu.

Masaż izometryczny składa się z trzech etapów, z których etap główny polega na intensywnym masowaniu podczas skurczu izometrycznego (wzrasta napięcie mięśniowe bez skracania włókien - długości mięśnia), co sprzyja rozwojowi masy mięśniowej. Etap pierwszy i etap trzeci to masaż klasyczny.

 

Zabieg leczniczy przeprowadza się w 3 etapach:

  1. Przygotowawczy – obejmuje MASAŻ KLASYCZNY. Ma na celu wywołanie przekrwienia i rozgrzania tkanek – CZAS TRWANIA ok. 5 – 10 min.
  2. Zabieg właściwy – przeprowadzany na napiętych maksymalnie lub (połowicznie) grupach mięśniowych w czasie od 15 do 30 sek. Po tym następuje 10-20 sek. przerwy z zastosowaniem technik rozluźniających.
    ŁĄCZNY CZAS TRWANIA ok. 5-8 min.
  3. Etap końcowy – obejmuje MASAŻ KLASYCZNY rozluźniający i jest stosowany

 

Prowadzimy kursy masażu rozgrzanymi kamieniami w Szczecinie, Katowicach i innych dużych miastach na terenie całej Polski.

Kurs masazu I i II stopnia
Kurs dla studentów fizjoterapii
kinesiotaping
Kurs masażu kamieniami wulkanicznymi
Kurs masażu bańką chińską
Kurs masażu ziołowymi stemplami
EFS
EU
Kapitał Ludzki
ZPORR

projektowanie stron www
Strona korzysta z cookies do celów statystycznych i reklamowych (usługi Google). Więcej informacji o cookies i ustawieniach przeglądarki TUTAJ [akceptuję - zamknij]