Banner informacyjny.

Masaż kontralateralny

kursy masażu białystok

 

Masaż ten jest MASAŻEM KLASYCZNYM.

Na pewno jest masażem leczniczym, ponieważ wykonywany jest ona na kończynie zdrowej w stosunku do kończyny chorej. Masaż tego typu stosuje się przede wszystkim w sytuacji kiedy nie ma możliwości stosowania masażu na kończynie chorej, w wyniku zaistniałych przeciwwskazań (np.: stany zapalne, oparzenia, rozległe rany, opatrunek gipsowy, zmiany dermatologiczne). Masaż tego typu dzięki oddziaływaniu na kończynę zdrową mobilizuje przepływ krwi i zwiększa ilość bodźców nerwowych dzięki pośrednictwu skrzyżowań naczyniowo-ruchowych odruchów fizjologicznych na stronie przeciwnej w około 30%. Ważną cechą tego typu masażu jest przeprowadzanie go z użyciem dużej siły, często nawet na granicy bólu, wykorzystując przy tym techniki masażu klasycznego.  Efektem stosowania tego typu masażu jest przyspieszenie zrostu kostnego nawet o 2 tygodnie, dzięki czemu możemy zapobiegać zmianom , tak charakterystycznym dla długotrwałego unieruchomienia kończyn .

Stosuje się przede wszystkim następujące techniki: ROZCIERANIE, UGNIATANIE, UDERZANIE.

Szczególną uwagę przywiązuje się od intensywnego ugniatania ruchem okrężnym i ruchem przesuwania. Masaż powinno się wykonywać 2 razy dziennie przez 6 dni w tygodniu.

CZAS TRWANIA ok. 8-12 min. (w zależności od wielkości masowanej części ciała).

 

Prowadzimy kursy masażu rozgrzanymi kamieniami w Poznaniu, Rzeszowie i innych dużych miastach na terenie całej Polski.

Kurs masazu I i II stopnia
Kurs dla studentów fizjoterapii
kinesiotaping
Kurs masażu kamieniami wulkanicznymi
Kurs masażu bańką chińską
Kurs masażu ziołowymi stemplami
EFS
EU
Kapitał Ludzki
ZPORR

projektowanie stron www
Strona korzysta z cookies do celów statystycznych i reklamowych (usługi Google). Więcej informacji o cookies i ustawieniach przeglądarki TUTAJ [akceptuję - zamknij]