Banner informacyjny.

Masaż relaksacyjny

kursy masażu szczecin

 

Słowo RELAKS pochodzi od łac.: relaxo co oznacza rozluźniam, odprężenie fizyczne i psychiczne, wypoczynek  mający na celu przybranie odpowiedniej pozycji ciała, rozluźnieniu mięśni i zminimalizowanie aktywności myślowej.

Masaż relaksacyjny stanowi sumę masażu klasycznego i energetycznego, bardzo często także ćwiczeń gimnastycznych konkretnych części ciała, co stanowi podstawę masażu intuicyjnego, co oznacz nie miej ni więcej że masaż dopasowany jest do indywidualnych odczuć i potrzeb osoby masowanej. Masaż relaksacyjny przede wszystkim jest realizowany porzez intuicyjne dotykanie, uciskanie, ugniatanie, głaskanie, rozcieranie napiętych oraz obolałych części ciała  co ma doprowadzić do pomniejszenia bólu oraz rozluźnienia napięć u osoby masowanej oraz uspokojenia jej. W związku z powyższym masaż ten uznawany jest za masaż leczniczy.

 

WYRÓŻNIAMY 4 RODZAJE MASAŻU RELAKSACYJNEGO

  1. Masaż aromaterapeutyczny, zwany również zapachowym. Wykonujemy go z wykorzystaniem olejków aromatycznych (eterycznych), dzięki czemu łączymy dotyk leczniczy z właściwościami olejków. Jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów wprowadzania tychże olejków do organizmu.
  2. Masaż rytmiczny prowadzimy w rytmie przygotowanego specjalnie na tą okazję programu muzycznego, który gromadzi w sumie muzykę w różnym tempie. Bardzo często masaż rytmiczny jest wykonywany na tylnej stronie ciała, dzięki czemu  liczba elementów masażu jest zależna od poszczególnych fragmentów muzycznych.
  3. Masaż synchroniczny łączy w sobie elementy masażu z ćwiczeniami biernymi poszczególnych stawów i części ciała, ma to na celu osiągnięcie lub ponowne uzyskanie równowagi organizmu osoby masowanej .
  4. Masaż energetyczny lub energetyzujący. Zabieg ten przede wszystkim wywiera wpływ na ciało fizyczne i ośrodki, kanały i ciała energetyczne masowanego. Jak główny efekt tego zabiegu przyjmuję się  zrównoważenie krążenia energii, przyblokowany najczęściej stresem, bądź małą aktywnością ruchową.

 

Prowadzimy kursy masażu rozgrzanymi kamieniami w Gdańsku, Wrocławiu i innych dużych miastach na terenie całej Polski.

Kurs masazu I i II stopnia
Kurs dla studentów fizjoterapii
kinesiotaping
Kurs masażu kamieniami wulkanicznymi
Kurs masażu bańką chińską
Kurs masażu ziołowymi stemplami
EFS
EU
Kapitał Ludzki
ZPORR

projektowanie stron www
Strona korzysta z cookies do celów statystycznych i reklamowych (usługi Google). Więcej informacji o cookies i ustawieniach przeglądarki TUTAJ [akceptuję - zamknij]